Nauka gry na flecie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Flet prosty jest nowym odkryciem XX wieku (dla potrzeb edukacyjnych) Posiada wielką wartością edukacyjną w celach rozpoczynania  nauki muzyki w sposób łatwy i przyjemny. Rejestrator fletu jest stosunkowo łatwy i szybko można na nim dojść do mistrzostwa. Jak w każdym instrumencie dętym potrzeba czasu, aby nabyć piękny dźwięk i płynność gry.

Po II wojnie światowej, jest on stosowany konsekwentnie, zarówno w szkole, w której uczyło się całych klas, czy w szkołach i innych konserwatoriach muzycznych, gdzie lokalne zwiększenie liczby rejestrator s „pojawił się jako wprowadzający instrumentu muzycznego.

Zasady gry (zwłaszcza rejestratora sopranowego) mogą być nabywane przez uczniów w szkole podstawowej. Pierwsze sukcesy w opanowaniu instrumentu zazwyczaj są szybkie. Materiały edukacyjne (nuty) są łatwo dostępne. Po pierwszych sukcesach, jednak trudno jest uzyskać dźwięk ani zbyt słaby, ani zbyt silny, harmonijny i trwały. Technika oddechu i palcowania     w zaawansowanym stadium może stać się bardzo skomplikowana. Trzeba nauczyć się dwóch równoległych sposobów palcowania (dla fletu sopranowego i altowego) oraz w zależności od stylistyki muzyki, znalezienie właściwego tonu wymaga specjalnej techniki oddychania.

Flet prosty : Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Flet_prosty